SKUPINSKI DEL

N’Guessan z mojstrovino v zadnji sekundi odločil derbi med Nemci in Francozi

V derbiju 4. kroga skupine A (Berlin) se je obračun med Nemčijo in Francijo končal brez zmagovalca. Tekmo je namreč z mojstrovino v zadnji sekundi odločil Timothey N’Guessan in Francoze popeljal do remija s 25:25.

Brazilci s presenetljivo zmago proti Rusom v zgodovinski drugi del prvenstva

Brazilska izbrana vrsta, ki je v Berlinu vodila večino tekme, je prvi polčas dobila s 15:10. Rusi so jih nato znova ujeli pri 19:19, a se Brazilci niso vdali in povedli za +2. Prednosti kasneje niso izgubili. V 52. minuti je prišlo do manjšega incidenta, ko je v 52. minuti zaradi odrivanja vratarja Cesarja Almeide rdeči karton prejel Timur Dibirov. Slednji je bil skupaj z Aleksandrom Žitnikovom s šestimi zadetki najboljši strelec ruske izbrane vrste. Na drugi strani je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši Felipe Borges.

Brazilci so krog pred koncem z zmago prehiteli Rusijo na tretji poziciji skupine A. Prve tri reprezentance bodo napredovale v drugi del prvenstva, tako da je Brazilija skorajda že uvrščena naprej. Brazilci se bodo namreč na zadnji tekmi pomerili s Korejo, Rusi pa s Francijo.