SKUPINSKI DEL

Hrvati suvereno proti Bahrajnu, Španci odpihnili Makedonce v drugem delu

Hrvaška izbrana vrsta je danes suvereno dobili tekmo 4. kroga skupinskega dela SP-ja 2019 v skupini B (Munchen). Varovanci Lina Červarja so z 32:20 odpihnili Bahrajn, Španija pa je v drugem polčasu brez težav ugnala Makedonijo.

Manuel Štrlek je bil z enajstimi zadetki najboljši strelec srečanja. Foto: Hrvaška rokometna zveza

Zmagovalec na obračunu med Hrvaško in Bahrajnom praktično znan že pred začetkom tekme. Razlika v kvaliteti obeh reprezentanc je bila prevelika, prav zaradi tega pa je hrvaški selektor na klopi odpočil nekaj nosilcev. Med njimi so Domagoj Duvnjak, Igor Karačić, Željko Musa, Luka Stepančić ter Marin Šego, vsi ti pa danes sploh niso stopili na parket.

Naši južni sosedje so v prvem delu zlahka prehajali čez bahrajnsko obrambo in ob odmoru vodili z rezultatom 19:9. V nadaljevanju tekme so prednost stopnjevali, slednja pa je kasneje znašala že kar +12 (21:9). Nato je sledil strelski mrk hrvaških rokometašev, ki je trajal kar deset minut, zato je bil Červar primoran vzeti minuto odmora. No, ta pa je Hrvate ponovno zbrala in tekmo so dobili z 32:20.

Prvi strelec tekme je bil z enajstimi zadetki Mauel Štrlek, po pet sta jih dodala Damir Bičanić in Ivan Vida. Pri Bahrajnu je prav toliko golov vknjižil Ahmed Jalal.