SKUPINSKI DEL

Hrvati z odlično predstavo ugnali Špance

Hrvaška izbrana vrsta je v zadnjem krogu skupine B (München) odigrala derbi za prvo mesto in premagala Španijo s 23:19. Tako bo v drugi del nesla štiri točke, od polfinala pa jo praktično loči le zmaga.

Tako Hrvati kot Španci so imeli pred tekmo na svojem računu maksimalen izkupiček.

Uvodne minute v prvem delu so bile precej izenačene, nato pa so Hrvati v zadnjih desetih minutah »pritisnili na plin« in z obrambno postavitvijo 5-1 presenetili tekmeca. Španci so v napadu imeli taktično postavitev z dvema krožnima napadalcema, a to jim praktično nič ni pripomoglo. Hrvaška je na krilih fenomenalnega vratarja Marina Šega stopnjevala prednost in ob odmoru vodila s 13:10.

V drugem delu smo spremljali podobno igro kot v končnici prvega polčasa. Španci so se v začetku 45. minute uspeli približati na le dva gola zaostanka, a njihova obramba je precej šepala. To so izkoriščali varovanci Lina Červarja in tekmo dobili z izidom 22:19.