DRUGI DEL

Hrvaška s porazom proti Nemčiji brez polfinala

Hrvaška je na svetovnem rokometnem prvenstvu izgubila proti Nemčiji in ostala brez polfinalne vozovnice. Zdaj jim preostane le še boj za olimpijsko vstopnico.

Hrvaška je dan po porazu z Brazilci tokrat odigrala pomembno tekmo proti gostiteljem Nemcem, če bi želela še ohraniti upe za preboj v polfinale SP-ja 2019. A temu ni bilo ravno tako. Za preobrat jim je zmanjkalo kanček športne sreče.

Ko je Fabian Wiede sredi drugega dela popeljal Nemce do prednosti treh zadetkov (18:15), se je zdelo, da se Hrvati ne bi mogli več približati gostiteljem. Kljub temu je Hrvaška na krilih odlično razpoloženega Šega in zadetka Šipića v 53. minuti izenačila na 18:18 in možnosti za zmago so še ostale. Nemci so se nato vendarle vrnili, hkrati pa so Hrvati nekaj minut pred koncem zapravili napad za +2. Končni izid tekme je za 22:20 postavil Uwe Gensheimer.

Hrvate tako v sredo čaka obračuna s Francijo, ki bi z zmago poleg Nemčije postala še drugi polfinalist SP-ja 2019.