Španija

Po naslovu evropskih prvakov še naskok na svetovni prestol?

Rokometaši z Iberskega polotoka so presenetili javnost z osvojitvijo njihovega prvega naslova evropskih prvakov na Hrvaškem. Presenečenje pa je bilo le zaradi izjemne pomladitve reprezentance.

Španci so dominirali predvsem v klubskih tekmovanjih na evropskih ravneh, hkrati pa se je s tem začela razvijati in izboljševati tudi španska izbrana vrsta. Tako so španski rokometaši osvajali čedalje višja mesta na evropskih in svetovnih prvenstvih, a Španci se najbolje spominjajo svojega prvega naslova svetovnih prvakov leta 2005, enako uspešni pa so bili tudi na domačem svetovnem prvenstvu leta 2013. Španci so v tem obdobju osvojili še štiri srebrna odličja z evropskih prvenstev, zlato pa jim je okoli vratu viselo prav na letošnjem evropskem prvenstvu na Hrvaškem. Ali se bo Španiji ponovno uspelo zavihteti na svetovni prestol po kar nekaj letih suše?

Španci so se na prvenstvo uvrstili z naslovom evropskega prvaka, ki ga je lansko leto gostila Hrvaška.